Dzień piąty 19 października 2018 – Trojan – Zakończenie

Dziś rano obudziło nas w Troyan piękne słońce. Po smacznym jak zwykle śniadaniu w formie szwedzkiego stołu wyruszyliśmy do szkoły na kolejne zajęcia projektowe. Na dziś zaplanowano pokaz działania robotów– jazda po wyznaczonej czarną linią trasie. Do ostatniej chwili każdy zespół przygotowywał swoje pojazdy do prezentacji. Na godz. 10.00 rozpoczęcie pokazów. Wszystkie zespoły w dniu dzisiejszym miały trudności z poprawnym pokonaniem wyznaczonej trasy. Spowodowane to było warunkami oświetlenia panującymi w sali, w której odbywał się pokaz. Ostatecznie wszystkie pojazdy pokonały wyznaczoną trasę. Po pokazie każdy z teamów otrzymał certyfikat uczestnictwa w pokazie.

Co nastąpiło później? Oczywiście spacer do „Механа “Троян” na lunch.

Kolejnym punktem dnia były warsztaty „Рoбoтика”. Uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe międzynarodowe zespoły, których zadaniem było zmontowanie z zestawów LEGO Mindstorms wskazanych maszyn, zaprogramowanie ich w celu pokonania wyznaczonej trasy. I podobnie jak przed lunchem, wszystkie zespoły wykonały zadanie.

19.00 zbiórka przed hotelem. Przejście do Ресторант България

Gustownie nakryte stoły. Kelnerzy w nienagannie białych uniformach i dyskdżokej. Część oficjalna, krótkie powitania i podziękowania po bułgarsku, polsku (to Filip), rumuńsku i włosku. Szwedzki stół. Rozpoczęła się zabawa. Młodzież i nauczyciele poderwali się do tańca w rytmach bułgarsko-polsko-rumuńsko-włoskich na zasadzie koncertu życzeń. Przeważały tańce zespołowe. Właściwie to pary lub soliści nie byli obecni. Wszyscy znakomicie się bawili pląsając z wolna w rytm niekończącej się melodii rumuńskiej by po chwili wczuwać się w gorące włoskie brzmienie znanych wszystkim piosenek. Nie zabrakło Zielonych Oczu i Miłości w Zakopanem. Od czasu do czasu ten nienagannie ułożony paciorek przerywany był klasyką w postaci Queen, Deep Purple, Smokie, Dire Straits, ABBA etc. etc.

W pewnej chwili oczom zebranych ukazał się tort czekoladowy znakowany logo projektu. Wózek z przysmakiem został otoczony przez wszystkich zebranych, każdy chciał uwiecznić ten widok w postaci cyfrowej. Gdy noc kładła się spać zabawa powoli dobiegała końca. Nadszedł czas wzajemnych, gorących pożegnań. Nastąpił nieuchronny koniec drugiej aktywności w programie ERASMUS+ Remain On Board! – Learning Journeys in Educational Robotics – ROBO

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *