Projekt pt. ROBO (Remain On Board) – Nauka podróży w robotyce edukacyjnej. – II dzień – 22.11.2017

II dzień – 22.11.2017

Drugi dzień, ta sama szkoła ale już troszkę inaczej, w pierwszym dniu było cicho bo uczniowie mieli wolne od nauki, dziś już naturalny jak dla szkół szum i zgiełk. Cała grupa miała nie mniej pracy
niż w pierwszym dniu, wybieraliśmy logo dla projektu, tu rywalizacja była zacięta między dwoma krajami Bułgarią a Polską, mimo wszystko ostatni głos p. Dyrektor Szkoły zadecydował Bułgaria-Polska 5:4. W dalszej części spotkania określiliśmy kierunki promocji projektu w danych krajach oraz kryteria wyboru uczniów do projektu. Ustaleń nie było końca bo każdy z nas i naszych podopiecznych jest inny. Kolejnym krokiem był temat jaki musimy przygotować na pierwszy zjazd: musimy przygotować robota który poprzez swoje czujniki będzie jechał po czarnej linii, niekoniecznie prostej, ale poskręcanej oraz mającej ślepe odnogi, w każdym razie ma wystartować a swą podróż zakończyć na mecie. Po zakończeniu pracy nad projektem zostaliśmy zaproszeni do części laboratoryjnej szkoły, tu uczniowie przygotowują się teoretycznie oraz realizują zadane projekty, w związku, że szkołą jest o profilu elektrycznym prace uczniów są z tym zagadnieniem mocno związane. Nie ma tu czystej teorii, a w znacznym stopniu widać praktykę gdzie uczniowie zrealizowali projekty tj: panel fotowoltaiczny reagujący na zmianę oświetlenia, szklarnię która poprzez umieszczone w niej czujniki zrasza rośliny czy wentyluje pomieszczenie, komory do suszenia materiałów, czy też makietę przeprawy wodnej z mostem zwodzonym, wszystko to uczeń musi opracować na schemacie elektrycznym a później wdrążyć do działania. Po południu wszyscy pojechaliśmy do sąsiedniego miasta Marsala gdzie mieszka jeden z nauczycieli Włoskiej grupy Erasmus, opowiedział o mieście oraz pokazał ciekawe zakątki tej części wyspy.

Niestety czas na Sycylii szybko minął i trzeba wracać do kraju, cele wyjazdu zostały w 100% osiągnięte, poznanie innej kultury jest dodatnim atutem takiego projektu, który również ma za zadanie przybliżyć nas kulturowo do innych krajów, nie mniej jednak zdobyta wiedza i doświadczenie z pierwszego spotkania przełoży się na pewno dalsze relacje uczestników w pracach przy projekcie ROBO.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *