Dzień pierwszy 21 Maja 2018 – Drobeta Turnu Severin – podróż

Niczym ośmiu wspaniałych rozpoczęliśmy podróż na pierwsze spotkanie grupy ROBO „Remain On Board”. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem spod murów Naszej Szkoły na lotnisko Chopina w Warszawie. Po przejściu odprawy celnej i granicznej mogliśmy rozkoszować się widokiem co chwile lądujących i startujących samolotów, które były dosłownie na wyciągniecie ręki.

 

Sam lot minął nam błyskawicznie, chcieliśmy zrobić nawet zdjęcia z góry bo według lokalizatora GPS lecieliśmy dokładnie nad Gorzycami, mamy zrobione zdjęcia z dron-a Naszej Szkoły ale zdjęć z samolotu jeszcze nie było, niestety gęste chmury uniemożliwiły nam wykonanie tej operacji. Po wylądowaniu na lotnisku w Bukareszcie, stolicy Rumunii czekały na Nas Livia z Mihaelą – koordynatorki projektu ROBO z strony Rumunii. Wspólnie z grupą Włoską uwieczniliśmy to spotkanie serią wspólnych zdjęć.

Ta część podróży minęła nam szybko, zostało jeszcze tylko ostatnie 350km do miejsca wspólnej pracy. BUS, niczym błyskawica, połykał kolejne kilometry. Wszyscy mówili mi przed wyjazdem, że będzie ciężko, dosłownie jazda po rumuńskich bezdrożach a tu bardzo miłe zaskoczenie, drogi szerokie, zostawiające praktycznie wszystkie miejscowości gdzieś z boku, z daleko widać tylko wyższe budynki, szkoda tylko że u Nas tak nie ma 🙁 . W połowie drogi zatrzymaliśmy się na obiad, lokalna kuchnia zaskoczyła nas smakami- ogórek konserwowy w Polsce to żadna nowość, a tu nie ogórek ale kalafior i papryka w roli głównej, półmiski pełne mięs, różnego rodzaju sery, dosłownie niczym z Karczmy „Jandura” w Trześni przypomniały nam Nasze strony.

 

Koło godziny 21 lokalnego czasu dotarliśmy do Drobeta Turnu Severin.. Wszystkie przyjezdne grupy tj. Bułgaria, Włochy i Polska spotkały się wreszcie na miejscu. Szybkie zakwaterowanie w hotelu a potem wspólna kolacja, którą rozpoczęliśmy aktywność, pozwoliła nam na bliższe poznanie nie tylko już samych nauczyciele ale również studentów powiązanych z grupą ROBO.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *